Закордонна освіта для українців в Европі: правила та переваги
У сучасних умовах багато країн Європи відкрито для навчання українців. При цьому освіта може йти платно та безкоштовно. В останньому випадку йдеться лише про державні виші. Щоб розібратися у питанні детальніше, варто дізнатися більше про освіту на www.icea.ua .
Особливості отримання
Для освіти за кордоном для українських громадян потрібна віза, яка дозволяє навчання. Її отримують у посольстві чи консульстві країни, де передбачається вступати до вишу.
Також знадобляться такі документи:
- Атестат про середню освіту або диплом ВНЗ, середньо-спеціальний навчальний заклад.
- Сертифікат про рівень володіння англійською мовою чи мовою країни навчання. Все залежить від того якою мовою викладатимуться курси.
- Якщо навчання платне, то будуть потрібні документи, що підтверджують можливості оплати самого процесу здобуття освіти та проживання протягом року.
- Потрібний мотиваційний лист із поясненням чому був обраний конкретний виш, та рекомендації від вчителів чи викладачів.
Якщо планується закордонна освіта, то країна та навчальний заклад обирається заздалегідь та заява подається у визначені терміни. Це можна зробити взимку чи влітку, у кожній країні дати можуть бути різними.
Варто врахувати, що результати вітчизняних іспитів до уваги не беруться, потрібно пройти випробування під час вступу до вузу. Необхідно дізнатися про конкретні варіанти в залежності від країни навчання.
Переваги
Освіта за кордоном дає широкі можливості для працевлаштування. Студент отримує диплом, який визнається у більшості країн світу, може влаштуватися на роботу в міжнародну компанію, працювати практично по всьому світу. В Україні такі фахівці також цінуються високо, їх беруть у відомі компанії та пропонують високу оплату праці.
Навчаючись за кордоном, студент покращує мовні навички, спеціаліст часто володіє декількома мовами та може вільно ними спілкуватися. Що також підвищує шанси на працевлаштування, дає конкурентну перевагу у пошуку вакансій.
Закордонні виші дають міцні та різнобічні знання, мають якісну технічну базу та висококваліфікованих викладачів.
Вступаючи до закордонного вишу, можна обрати спеціальність та навчальний заклад на будь-який смак. У цьому випадку можна врахувати затребуваність професії, вагомість диплома, дізнатися відсоток працевлаштування після закінчення та середню зарплату фахівця-початківця.
У ході навчання можна отримати дозвіл на проживання, залишитися працювати в країні.