Міні-навантажувачі: переваги та їх різновиди
Міні-навантажувач – це гусенична або колісна техніка, яка відрізняється компактними габаритами та розрахована на застосування в умовах обмеженого простору (на міських вулицях, складах, корабельних палубах, у цехах, доках тощо).
Такі машини використовуються для виконання широкого спектру логістичних, комунальних, сільськогосподарських, дорожніх та будівельних завдань. Це навантаження та розвантаження, складування вантажів, прибирання снігу, сміття та листя, розпушування, вирівнювання, копання ґрунту тощо. Послуги оренди міні-навантажувачів можна замовити на сайті nvi.in.ua.
Переваги міні-навантажувачів
- Компактні габарити. Вони обумовлені ергономічною, найчастіше – фронтальною конструкцією навантажувача і дозволяють застосовувати таку техніку на вкрай тісних ділянках, наприклад, у проходах між складськими стелажами
- Маневреність. І колісні, і гусеничні моделі здатні здійснювати повороти з порівняно невеликим радіусом, а також виконувати інші маневри, необхідні для об’їзду перешкод чи здійснення робіт в обмеженому просторі
- Висока функціональність. Міні-навантажувачі здатні одночасно виконувати кілька завдань, наприклад, завантажувати, перевозити і встановлювати на полиці палети з товарами. Зручна система керування дозволяє швидко перемикатися між режимами
- Широка сфера застосування. Міні-навантажувачі є універсальною спецтехнікою. Характер роботи, що виконується, залежить від типу навісного обладнання, яким оснащується машина, а його вибір дуже великий – від усіляких захоплень до ковшів, щіток, снігоочисників тощо.
Особливості конструкції міні-навантажувачів
Рама обладнання складається з двох частин, які зчленовані між собою за допомогою шарнірів. Зазначені напіврами здатні складатися в горизонтальній площині, що забезпечує техніці маневреності. Шарнірна концепція повороту дозволяє мінімізувати вплив на поверхню, завдяки чому навантажувачі можна застосовувати на газонах та інших делікатних покриттях. Машини комплектуються двигунами різної потужності, варіюється також вантажопідйомність та інші технічні характеристики обладнання.
Типи міні-навантажувачів
Колісні. Така техніка найчастіше задіюється для вантажно-розвантажувальних, дорожніх, снігоприбиральних, землерийних робіт і т. д. Колісні моделі відрізняються від гусеничних вищою маневреністю. За способом повороту вони поділяються на такі типи:
- фронтальні. Подібна спецтехніка повертається так само, як і звичайні автомобілі: за рахунок передніх коліс. Відмінність полягає в тому, що провідними є всі чотири колеса, а зчленована конструкція рами забезпечує мінімальний радіус розвороту;
- з бортовим поворотом. У цих машин ліві та праві колеса рухаються окремими гідравлічними двигунами і підтримують роботу в режимі протиповороту. Це забезпечує можливість повороту техніки на одному місці (в межах власних габаритів).
Гусенні. Вони поступаються колісним моделям за маневреністю, але помітно перевершують у плані прохідності. Шасі розподіляють вагу навантажувача на всі гусениці, що дозволяє охопити велику площу та успішно пересуватися місцевістю зі складним рельєфом та/або сипучим ґрунтом. Гусенична спецтехніка зазвичай має більшу вантажопідйомність, і збільшену дальність викиду ковша. Такі машини задіяні переважно для вантажно-розвантажувальних, бульдозерних, планувальних завдань. Наприклад, за допомогою їх можна корчувати пні, відсипати грунт, здійснювати екскавацію. Недоліком є те, що гусеничний міні-навантажувач, на відміну від колісних аналогів, не здатний самостійно пересуватися на значні відстані. Зазвичай для переміщення таких агрегатів залучають спеціалізовану техніку.
Класифікація моделей
По вантажопідйомності машини поділяються на такі групи:
- легкі – 0,5–2 т;
- середні – 2-4 т;
- важкі – 4–10 т.
У напрямку розвантаження розрізняють моделі наступного типу:
- фронтальні;
- напівповоротні;
- перекидні.
Міні-навантажувачі різних виробників оснащуються різним навісним обладнанням. Найчастіше в комплектацію входить:
- вилочне захоплення;
- зворотний ківш;
- бур;
- пила;
- плуг;
- мітли та щітки;
- гідроруйнівник;
- снігоприбиральний інвентар;
- бетономішалка тощо.
При ознайомленні з описами та оглядами різних моделей потрібно також звернути увагу на параметри навісного обладнання. Наприклад, обсяг ковша може змінюватись у межах від 0,4 до 20 м3, що сильно впливає на ефективність виконання робіт.