Розробка сайту: поняття, особливості та основні правила
Без власного сайту сьогодні не обійтись. Магазин, салон краси, бібліотека, агенція з пошуку нерухомості втрачають більше половини клієнтів, якщо відмовляються від власного веб-ресурсу. Сайт потрібен і фрілансеру, і блогеру. Він забезпечує видимість в інтернеті, і підходити до створення сайту треба розумно.
Концепція
Разработка сайта – процес створення власного веб-ресурсу. Складається з багатьох етапів. Основа розробки – планування; лише за грамотному плануванні вийде якісний кінцевий продукт. Відповідно, технологія ділиться на дві великі частини: створення концепції та її втілення.
Якщо по-справжньому необхідний якісний сайт, для його створення потрібна ціла команда фахівців. Вони створюють:
- дизайн сайту;
- технічну частину (frontend та backend розробка);
- контент;
- план розвитку.
Для компаній із низькими вимогами підійдуть сайти, створені на конструкторі із готових елементів.
Правила
Створення сайту неможливе без інформації:
- Що потрібно знати, щоб веб-ресурс був якісним?
- Цілі та завдання проекту. Якого ефекту потрібно досягти?
- Опції сайту. Що він має робити?
- Цільову аудиторію. Для кого призначено ресурс?
- Конкурентів. Які рішення вони використовують?
Відповіді на ці питання допоможуть скласти бізнес-план. Він є основою якісної розробки. По ньому створюється ТЗ для виконавця, вибирається модель сайту, вибудовується концепція.
Універсального сайту немає. Продукт, що створюється, повинен відповідати смакам цільової аудиторії, відповідати її потребам. Повинен справляти потрібне враження. Ці питання вирішує розробка сайту.
Створення дизайну — макети сторінок у різних стилях та кольорах, підбір шрифтів, пошук ідеального розташування смислових блоків. Зазвичай для сайту розробляється кілька дизайнів, і після обговорення та узгодження залишається лише один. Вибране рішення втілюється в прототип, який виглядає так, як виглядатиме готовий продукт. Це дозволяє оцінити шрифти, анімації, зручність.
Верстка сучасного сайту ведеться з урахуванням вимог SEO та алгоритмів пошукових систем. РОЗРОБКА ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ без просування неможливе, і воно закладається ще до запуску веб-ресурсу.
Програмування поєднує всі частини сайту в єдине ціле, змушує їх працювати. На цьому етапі неминуче з’являються помилки, тому у зв’язці з програмістами працює команда відладчиків та тестувальників. Вони шукають баги, оцінюють зручність. Сайт повинен вантажитися швидко, адекватно відображатись у будь-яких пристроях та браузерах, і без грамотного технічного втілення це неможливо.
Сайт треба заповнити контентом. Ідеально, якщо контент створюється заздалегідь, а сайт розробляється під нього, з огляду на всі його особливості. Інакше є можливість, що ресурс доведеться переробляти. Також необхідно підключити аналітику та інтеграцію, налаштувати рекламу.
Це лише короткі правила розробки сайту. Створити веб-ресурс мало, його потрібно запустити та підтримувати. Без грамотної підтримки навіть найкращий сайт хороших показників не демонструватиме.